Ostatnio escape roomy mają dla siebie poważną konkurencję. Jest nią gra miejska, czyli dosyć podobna i równie emocjonująca rozgrywka, która błyskawicznie przenosi nas w sam środek akcji i zapewnia niesamowite przeżycia. Jeżeli jednak takie gry nie są organizowane w naszym mieście, korzystajmy przynajmniej z ofert pokojów zagadek. To doskonałe miejsce do spędzenia wolnego czasu w gronie znajomych.

Co zrobić kiedy w naszym życiu nie ma zbyt wielu bliskich osób, które byłyby chętne do wzięcia udziału w podobnej rozgrywce? To proste, spróbujmy namówić do niej po prostu swoją rodzinę. Prawdopodobnie w życiu codziennym nie poświęcamy jej zbyt wiele czasu. Na ogół po prostu go nie mamy, tak więc staramy się nadrabiać zaległości w trakcie dłuższych weekendów i innych wolnych dni.

Przeważnie jednak w wolnych chwilach nie robimy niczego ciekawego czy nietypowego i nie myślimy nawet o tym, by odwiedzić jakikolwiek pokój zagadek. Siadamy z partnerem i dziećmi przed telewizorem, pozostając w tej samej pozycji dosłownie przez cały dzień. A przecież w tym samym czasie moglibyśmy zrobić coś znacznie atrakcyjniejszego, zapewniając sobie dużo lepszą rozrywkę i tworząc cudowne wspomnienia.

Odwiedzając dowolny escape room w Krakowie z dziećmi, pamiętajmy tylko o tym, by sprawdzić poziom trudności pokoju oraz jego ogólną tematykę. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie escape room przygodowy kierowany do grup początkujących lub średnio zaawansowanych. Lepiej będzie sobie odpuścić tematykę rodem z horrorów, biorąc do pokoju zagadek dzieci. Dobrą propozycję, jednak bardziej dla dorosłych, ewentualnie młodzieży, ma LostRoom.pl – Escape Room Kraków i trzeba jasno powiedzieć, że cieszy się on dużym zainteresowaniem na mapie Krakowa.