Roczne dziecko zazwyczaj nadal śpi w łóżeczku niemowlęcym, które ma odpowiedni rozmiar dla malucha. Twoja pociecha potrzebuje jednak znacznie większego kompletu pościeli – kołderka i poduszka muszą być większe niż pościel dla niemowlaka! Sprawdź, jaką pościel Twój roczniak powinien mieć!

Pościel do łóżeczka dla dzieci – wybierz odpowiedni rozmiar!

Roczne dziecko podejmuje już próby samodzielnego poruszania się. Niektóre maluchy w tym wieku zaczynają nieco bardziej odważnie chodzić. Twoja pociecha sprawnie raczkuje i nie ma problemów z siadaniem. Teraz jest odpowiedni moment na to, aby zamienić pościel niemowlęcą w komplet dostosowany do rocznego szkraba. Kup większą kołderkę, możesz nabyć nawet nieco większy model – Twoje dziecko już nie zapłacze się w dużą kołderkę, tak jak niemowlę. Co istotne, poduszki dla dzieci w wieku jednego roku mogą mieć też nieco grubszy wkład. Roczny maluch potrafi zmieniać pozycję ciała, a tym samym ryzyko uduszenia podczas snu minimalizuje się niemal do zera.

Jaką kołdrę kupić dla rocznego dziecka – czy model na zatrzaski jest odpowiedni?

Wybierając pościel dla dziecka, które ma rok, możesz zdecydować się na model zapinany na zatrzaski. Taka pościel do łóżeczka dla dzieci jest uniwersalna – możesz rozpinać i zapinać kołdrę według potrzeb. Zimą połączysz dwie części ze sobą, aby Twoje dziecko nie zmarzło. Zaś latem wystarczy Ci tylko jedna część.

Poszewki na kołdrę i poduszki – to ważne!

Poszewki na pościel dziecięcą powinny przede wszystkim przewiewne i dość lekkie. Maluch pod taką poszewką nie spoci się. Ponadto muszą też łatwo dać się uprać. W tym wypadku najlepsze właściwości wykazuje bawełna, którą można prać nawet w 90 stopniach Celsjusza. Jeżeli masz w domu alergika, możesz nabyć poszewki z tkaniny bambusowej, która nie tylko doskonale odbija kurz i nie zatrzymuje roztoczy, ale i wspaniale absorbuje wilgoć. Nawet, gdy Twoje dziecko się spoci, rano nie wstanie mokre od potu, czy też nie wybudzi się z powodu gorąca.

Pościel z wypełnieniem – na to zwróć szczególną uwagę!

Kupując cały komplet pościeli z wypełnieniem, miej na uwadze, żeby poduszki dla dzieci oraz kołdry miały solidne wypełnienie. Zawsze czytaj zalecenia na metce dotyczące prania.

Wówczas masz pewność, że wewnętrzny wkład nie zbije się w kulki i nie zniekształci w środku kołderki lub poduszki. Dobrze jest, gdy można prać pościel w wysokich temperaturach i prasować – w ten sposób pozbywasz się bakterii, grzybów i wirusów.