Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenia, na które zaprasza się często gości nawet z odległych krańców świata. Podziękowanie za ich przybycie, trudną i daleką podróż oraz zaangażowanie z pewnością sprawi, że zrobi im się miło. Dedykowane upominki nie muszą być przecież drogie i okazałe. To ma być tylko miły gest, który sprawi radość wszystkim gościom.

Czy upominki dla gości weselnych są konieczne?

Rzeczywiście obdarowywanie gości malutkimi upominkami stało się ostatnio niezwykle popularne. To jednak nie jest tak, że takie upominki są konieczne. Bez nich wesele również się odbędzie, a goście raczej nie będą z tego powodu rozczarowani. Trzeba jednak przyznać, że taki malutki i skromny podarunek może wywołać uśmiech na twarzy każdego gościa. Nie ma się co oszukiwać, z pewnością każdemu z gości będzie miło, gdy otrzyma choć potwierdzenie, że jego przyjazd został doceniony. Symboliczny podarunek to ukłon w stronę zaproszonych gości. Upominek może być również pamiątką tego wyjątkowego dnia.

Personalizowane cukierki z nadrukiem

Cukierki z nadrukiem są bardzo popularną formą podziękowania swoim gościom. Przede wszystkim nie jest to duży wydatek, a jednak sprawia dużo radości. Krówki weselne to tak naprawdę klasyka. Słodycze zawsze są dobrym pomysłem na upominek. Opakowanie od cukierków można spersonalizować indywidualnie – czyli zupełnie inny napis dla każdego gościa, bądź bardziej popularnie – na wszystkich cukierkach wydrukować datę ślubu oraz imiona Państwa Młodych. Personalizowane etykiety mogą wyróżniać się dodatkowo motywem przewodnim ślubu, dzięki czemu pięknie dopełnią całą oprawę uroczystości. Motywy rustykalne, glamour, a nawet zdjęcie Pary Młodej – krówki weselne można modyfikować w dowolny sposób. To podarunek, który z łatwością wpasuje się w każde wesele. Oczywiście warto rozejrzeć się za firmą, która oferuje smak prawdziwej, mlecznej krówki. Na byle jaką słodycz szkoda pieniędzy. Miłość jest słodka, więc słodkości to upominek idealny. W końcu wszyscy lubią słodycze, czyż nie?

Migdały w lukrze, czyli tradycja z Włoch

Popularnym podarunkiem są również migdały w lukrze pakowane po 5 sztuk. Dlaczego akurat w ten sposób? Jest to powiązane z tradycją włoską. 5 migdałów ma symbolizować szczęście, zdrowie, pomyślność, długie życie oraz miłość. Migdały można zapakować na przykład w organze lub gotowe pudełeczka, które można oczywiście wyróżnić motywem przewodnim ślubu. Warto dołączyć do nich karteczkę z podziękowaniem, dzięki czemu prezent stanie się jedynym w swoim rodzaju. Najpopularniejszy kolor podarowanych migdałów to biały, ale wiele osób wybiera inny, który bardziej pasuje do ich stylu wesela. Migdały to przede wszystkim niedroga opcja podziękowań. Dla lubiących robić wszystko osobiście jest opcja zakupu migdałów i pudełeczek osobno, co oczywiście wyjdzie taniej, a dla tych wolących zostawić wszystko w rękach profesjonalistów istnieją firmy, które zapakują i spersonalizują woreczki z migdałami.