Bardzo długo zastanawiałam się, czy dobrym pomysłem jest kupno mieszkania. Oczywiście, warto mieć poczucie, że jest się na swoim i że ściany nas otaczające są całkowicie naszą własnością. Własne mieszkanie daje bardzo dużą swobodę, także w kwestiach remontowych i urządzania wnętrza.

Przestrzeń tylko dla Ciebie

Ponadto dodatkową przestrzeń w postaci nieużywanych pokojów można wynająć, ułatwiając sobie w ten sposób spłatę kredytu. Właśnie, kredyt… to jedna z tych rzeczy, która bardzo mnie przeraża. Wiem, że praktycznie wszyscy je biorą, bo kupno mieszkania za gotówkę jest dla większości ludzi nieosiągalne, ale wizja uwiązywania się umową z bankiem na najbliższe dwadzieścia lat trochę mnie przerasta. Niemniej, bardzo często oglądam mieszkania w Krakowie na różnych serwisach internetowych. Szukam na przykład „mieszkania Kraków sprzedaż” czy innych zbliżonych słów kluczowych.

Mieszkanie w nowoczesnym stylu

Trzeba przyznać, że nowoczesne budownictwo i projekty oferują naprawdę piękne, jasne i ustawne przestrzenie. Często okolica, w jakiej zbudowane są nowe osiedla jest bardzo atrakcyjna, cicha i otoczona zielenią. Również mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego bywają bardzo kuszące, zwłaszcza te w kamienicach z wysokimi sufitami i ogromnymi oknami wpuszczającymi do wnętrza bardzo dużo światła.

Cena wolności

Ceny jednak często są naprawdę porażające, w dodatku należy mieć świadomość, że kupując mieszkanie trzeba doliczyć koszty remontu – w przypadku rynku wtórnego być może nie będzie on konieczny, jednak mieszkania w nowym budownictwie są oddawane w stanie deweloperskim, co wiąże się z dużymi kosztami wykończenia mieszkania. Myślę, że zdecyduję się na kupno mieszkania w najbliższej przyszłości. Chcę jednak jeszcze przez chwilę odłożyć nieco pieniędzy na ten cel.