Wszelkie rozbiórki budynków są procesami skomplikowanymi, wymagającymi dopełnienia wszystkich niezbędnych formalności, a także dokładnego ich zaplanowania od strony technicznej. Niezwykle ważny jest również wybór ekipy budowlanej, która przeprowadzi wyburzanie naszego obiektu.

Po pierwsze – załatw formalności!

Przeprowadzenie prac związanych z rozbiórką obiektu często wymaga zgłoszenia w urzędzie lub otrzymania pozwolenia. Wniosek o wydanie pozwolenia należy złożyć odpowiednio wcześniej przed rozpoczęciem prac – urząd na rozpatrzenie wniosku ma 65 dni roboczych. Należy dołączyć do niego szereg załączników wśród których znajdują się między innymi: zgoda właściciela budynku na jego rozbiórkę, projekt rozbiórki, opis robót oraz środków zapewniających bezpieczeństwo osobom i mieniu. Zgodnie z prawem dopiero po otrzymaniu pozytywnej decyzji możemy rozpocząć prace oraz roboty ziemne związane z rozbiórką.

POLECAMY: rozbiórka budynków, roboty ziemne Kraków – Wykopy.Litbud.pl

Profesjonalna ekipa to podstawa

Wybór ekipy do rozbiórki budynku jest bardzo ważny. Należy pamiętać, że prace rozbiórkowe wiążą się z demontażem całego obiektu. Dlatego przed rozpoczęciem wyburzania budynek trzeba wcześniej dobrze przygotować. Przede wszystkim należy go odłączyć od wszystkich istniejących w nim instalacji, na przykład: gazowej, elektroenergetycznej, wodno-kanalizacyjnej. Do wykonania tych czynności niezbędna jest profesjonalna ekipa z doświadczeniem w tego rodzaju pracach. Dodatkowo wykwalifikowani pracownicy odpowiednio zadbają o bezpieczeństwo przeprowadzanych robót, a także o bezpieczeństwo osób i mienia. Ponadto, dobór właściwej ekipy pozwoli na szybkie, bezproblemowe i skuteczne przeprowadzenie całego procesu, jakim jest wyburzanie.

Rozbiórka budynku – koszty

Koszty rozbiórki obiektu są uzależnione od wielu czynników, między innymi takich jak wielkość i rodzaj budynku oraz materiały z jakich został on wybudowany. Najtrudniejsza jest rozbiórka budynków wykonanych z betonu oraz żelbetonu. Bardziej skomplikowane rozbiórki wymagają zastosowania ciężkich i profesjonalnych maszyn. W takim przypadku cena wyburzenia obiektu staje się od razu dużo wyższa. Firmy zajmujące się takimi usługami, do wyceny rozbiórki budynku stosują miarę za jeden metr sześcienny kubatury budynku. Przed wyborem ekipy, warto wcześniej porównać oferty kilku różnych konkurencyjnych firm, ale nie tylko pod kątem ceny, ale również należy wziąć pod uwagę ich doświadczenie, kwalifikacje oraz sprzęt jakim dysponują. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z opiniami na temat firmy wśród znajomych, a także w Internecie.