Na rynku artykułów dziecięcych możemy znaleźć wiele rodzajów pościeli dla dzieci. Większość rodziców wybiera pościel ze względu na jej rozmiar oraz na wzór. Inne pościele wybierają rodzice chłopców, zupełnie inne rodzice dziewczynek. Z tego też powodu w sklepach możemy znaleźć różnego rodzaju pościele od tych w delikatne, pastelowe wzorki, aż po pościele z superbohaterami i postaciami z bajek.

Wybierając pościel dla dzieci powinniśmy jednak baczną uwagę zwrócić na to z jakiego materiału jest wykonana. Nawet najpiękniejsza pościel z kiepskiego materiału nie będzie nam służyć przez dłuższy czas. Dzieci potrzebują pościeli, która wykonana jest z przyjemnych, oddychających materiałów. Równie ważne jest, by materiał był gruby i mięsisty. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wytrzyma wielokrotne pranie i prasowanie. Pościel dla niemowlaka pierze się bowiem bardzo często i w wyższych temperaturach.

Z jakich materiałów wykonuje się pościel dla dzieci?

Pościel do łóżeczka dziecięcego można wykonać z wielu materiałów. Najważniejsze, by materiał posiadał specjalne atesty. Wybierając taki materiał możemy mieć pewność, że jest on bezpieczny dla skóry naszego malucha. Najczęściej spotkać można pościele wykonane z bawełny. W zależności od splotu bawełny możemy zdecydować się na przykład na muślin, który sprawdzi się u dzieci z niezwykle wrażliwą skórą. Muślin jest bowiem bardzo przyjemny w dotyku, miły i delikatny. Muślinowa pościel to doskonały pomysł w pierwszych miesiącach życia. Jest to również bardzo dobry pomysł na prezent, gdyż pościele wykonane z tego materiału zwykle są droższe od standardowych bawełnianych pościeli. Innym rodzajem materiału, z którego wykonuje się pościele dla dzieci jest wiskoza bambusowa. To materiał, który jest również bardzo przyjemny w dotyku i łatwy w utrzymaniu w czystości. Możemy go często prać i prasować. Wiskoza jest to również materiał oddychający i hipoalergiczny. Sprawdzi się doskonale w przypadku maluchów z różnego rodzaju alergiami. Wybierając pościel dla malucha musimy również zakupić prześcieradła.

Najlepiej sprawdzą się prześcieradła z gumką na obrzeżach. Są łatwe w zakładaniu i ściąganiu, co jest ważne w przypadku posiadania małego dziecka. W takim przypadku każda minuta się liczy. Prześcieradła można kupić białe, jednokolorowe, bądź dopasować je wzorem do pościeli. Prześcieradło i pościel w jednym wzorze będą stanowić doskonałą ozdobę łóżeczka. Na wzorzystym prześcieradle mniej widać również jakiekolwiek zabrudzenia.