Działalność gospodarcza jest niewątpliwie twardym orzechem do zgryzienia i to nie tylko ze względu na ryzyko związane z brakiem przychodów i ewentualnym bankructwem. Statystycznie polski przedsiębiorca poświęca około 336 godzin rocznie na rozliczenia podatkowe (według danych z 2018 roku), co jest wynikiem zdecydowanie powyżej średniej w całej Unii Europejskiej. Takie obciążenie ma niewątpliwie olbrzymi wpływ na skuteczne prowadzenie firmy i przedsiębiorca np. zamiast opracowywać strategie poszerzania kręgu swoich klientów, musi zadbać o to, aby nie popełnić błędu przy rozliczeniu podatku dochodowego. Na całe szczęście w Polsce nietrudno znaleźć biuro rachunkowe pomagające prowadzić księgowość w profesjonalny sposób oraz rozliczyć się z kwestii finansowych.

Do zadań, jakie wykonuje każde biuro księgowe należą przede wszystkim te najbardziej czasochłonne, takie jak:

– rozliczenia podatkowe,
– prowadzenie ksiąg rachunkowych,
– prowadzenie Ksiąg Przychodów i Rozchodów,
– analiza sytuacji finansowej przedsiębiorstwa,
– przygotowanie rozliczeń i raportów do ZUS.

Biuro księgowe oferuje także usługi z zakresu optymalizacji podatkowej oraz udziela porad prawnych dotyczących prawa finansowego i podatkowego w Polsce. Jak więc widać księgowość to nie wszystko na co możemy liczyć korzystając z takiego miejsca.

Biuro rachunkowe oprócz wsparcia finansowego przedsiębiorstw oferuje usługi także osobom fizycznym między innymi przy kwestiach związanych z rozliczeniem podatku dochodowego.

Sprawdź pełną ofertę, jaką świadczy Biuro Księgowe Talented Kraków na stronie: https://www.talented.pl/