Dzieci to skarb, o który rodzice zawsze starają się dbać. Rodzice z dziećmi często podróżują samochodem. Pokonują przy tym niemałe odległości. Warunki pogodowe w wielu krajach są dość surowe i nawet jadąc samochodem trzeba pamiętać o tym, by chronić maleństwo przed przeziębieniem.

Przytulny otulacz

W tym celu, aby ułatwić podróż z dziećmi, zaprojektowano bardzo praktyczną rzecz, a jest nią otulacz do fotelika samochodowego. Otulacze są wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów. Jednocześnie spełniają one rolę izolatora przed zimnem. Mają odpowiedni dla dzieci wzór na tkaninie lub dzianinie. Dodatkowo mają kapturek, który ociepla główkę. Mogą być do niego doszyte dla ozdoby uszka, tak by dziecko chętnie ubierało ten ocieplacz.

Najważniejsze bezpieczeństwo

Podróż w takim zamienniku kurtki w samochodzie pozwala na lepsze działanie pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy. Pasy lepiej przylegają do ciała, co w przypadku puchatej kurtki i szalika utrudniałoby dobre dociśnięcie tychże pasów. Nie ma luzów i w czasie gwałtowniejszego hamowania, pasy dobrze spełniają swoją rolę. Dodatkowo w otulaczu są otwory na przełożenie pasów bezpieczeństwa, co zapobiega jego przesuwaniu się.

Otulacz zimowy do fotelika

Wiadomo, że zima wymaga szczególnej troski o ciepło w czasie podróży, szczególnie, gdy chodzi o najmłodszych. Dziecko nie powie, że jest mu zimno. My dorośli powinniśmy to przewidywać i zapobiegać takim sytuacjom. Z myślą o zdrowiu dziecka i wygodzie rodziców zaprojektowano taki otulacz samochodowy. Zważając na to niewielkie rozmiarami, wspaniałe rozwiązanie wyruszamy w podróż z mniejszym stresem. Szczególnie, gdy ktoś ma bardzo energiczną pociechę ten wie, o ile mniej pracy jest z przykrywaniem i opatulaniem maluszka.

Uniwersalne zalety otulacza

Ten, kto częściej podróżuje z małym dzieckiem i tym bardziej, na dłuższe trasy wie, jaką korzyścią jest sen dziecka w czasie jazdy samochodem. Dziecko wyspane, to dziecko zadowolone. Łatwiej znosi podróż i wszystkim jest wówczas miło. Poza tym utulony, malutki pasażer czuje się przytulnie, łatwiej mu usnąć i porządnie się wyspać. W zależności od pory roku mamy różne rodzaje otulaczy. Zawsze – czy grubsze, czy cieńsze są przyjazne dla najmłodszych milusińskich.

Bardzo dobrze się składa, że jest możliwość korzystania z takich udogodnień. Dobrym pomysłem jest posiadanie nawet dwóch otulaczy w samochodzie. Jeden zapasowy na podróż, gdyby trzeba było zmienić, bo wiadomo, że z dziećmi w podróży należy być przewidującym i zapobiegawczym.