Tyle ile ludzi, tyle charakterów – mówi powiedzenie. Z pewnością to prawda. Można jednak wyróżnić kilka cech częściej spotykanych i dominujących w charakterze człowieka. Jedną z nich może być perfekcjonizm, szczególnie budzący się w kobietach, które planują swój idealny ślub, o którym tyle fantazjowały jako nastolatki.

Wszystko na tip-top

Ślub to dla wielu osób bardzo stresujące wydarzenie pod różnymi aspektami. Wszystko zaczyna się po oświadczynach, kiedy młodzi zaczynają planować, jak chcieliby świętować dzień swoich zaślubin.

W Polsce najbardziej tradycyjne wesele, i wciąż najczęściej wyprawiane, to ślub zawarty w kościele, w gronie rodziny i przyjaciół a następnie dwudniowa impreza. Rozmach zależy w głównej mierze od wielkości rodzin nowożeńców i zasobności portfela.

Przed rodziną i znajomymi, często chcemy wypaść jak najlepiej, więc od początku przygotowań para młoda angażuje się w to bardzo mocno, szczególnie kobieta (choć z pewnością są od tej reguły wyjątki).

To co najważniejsze

Jest kilka podstawowych spraw do załatwienia, bez których tradycyjne wesele nie może się odbyć. Zwykle młodzi zaczynają od znalezienia odpowiedniego miejsca, sali, restauracji, hotelu lub nawet stodoły (modny ostatnio motyw rustykalny). Dopiero w oparciu o termin jaki udało się dostać dopasowywana jest cała reszta, czyli oprawa muzyczna, kamerzysta, fotograf, msza w kościele czy przysięga w urzędzie. Jeśli o terminie mowa… to bardzo ważna sprawa dla niektórych osób. Perfekcjonistki mogą mieć swój wymarzony termin wybrany na długo wcześniej przed poznaniem przyszłego męża. Wiąże się to z koniecznością doboru miejsca tak, aby wymarzony termin był dostępny lub koniecznością odłożenia wesela na kolejny rok, w którym obiekt będzie wolny.

Obecnie branża ślubna jest bardzo rozbudowana, co może być dla perfekcjonistki ciężkim orzechem do zgryzienia. Planując każdy detal ślubu okaże się, że stanie ona przed masą różnych propozycji, które trzeba wybrać tak, aby do siebie idealnie pasowały. Mowa tu o takich szczegółach jak winietki, zawieszki na wódkę, pudełka na ciasto dla gości czy (ostatnio popularne) drewniane serduszka na magnesiku z podziękowaniami za obecność. Poza takimi małymi szczegółami są też te większe, dotyczące rozmaitych atrakcji na weselu. Tutaj wybór jest ogromny. Można zamówić ciężki dym do pierwszego tańca i zwykły dym oraz maszynę do robienia baniek na pozostałą część imprezy. Niektórzy inwestują w pokaz fajerwerków, wiejski stół, candy stół ( stół ze słodkościami), fontannę z czekolady, foto budkę i wiele innych.

Idealna suknia ślubna

Pani młoda o usposobieniu perfekcjonistki z pewnością chciałaby wyglądać idealnie w tak ważnym dniu. Być może ma już w głowie zarys wymarzonej sukni ślubnej i wystarczy już ją tylko znaleźć, lecz jeśli tak nie jest to czekają ją długie poszukiwania. Moda ślubna oferuje bardzo wiele, ale przecież nie zawsze podoba nam się to co jest modne, dlatego warto przymierzyć wszystkie suknie ślubne (2024 polecamy na annakara.com) dostępne w różnych salonach, z pewnością któraś z nich będzie „tą jedyną”.

Pozostaje jeszcze kwestia ubioru pana młodego, ale przecież garnitury są tak podobne, to na pannę młodą będą zwrócone wszystkie oczy ciotek.