Róże to jedne z najszlachetniejszych kwiatów, które sprawdzają się na wiele różnych okazji, dzięki czemu cieszą się niesłabnącą popularnością. Aranżując przydomowy ogród warto znaleźć odpowiednie miejsce dla tego gatunku kwiatów, gdyż będą one cieszyły oczy przez całe lato, a krzewy róż są odporne na różne czynniki atmosferyczne.

Niewymagające róże pnące i wielkokwiatowe

Róże pnące oraz róże wielkokwiatowe nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Wystarczy odpowiednio przycinać pędy i regularnie nawozić przy pomocy dedykowanego preparatu. Należy oczywiście też odpowiednio zadbać, by róże pnące miały należytą podporę, po której będą widowiskowo piąć się w górę. Zadbane krzewy potrafią osiągną imponujące rozmiary i napawać widokiem wielu pięknych kwitnących i pachnących kwiatów.

Sadzonki róż warto kupić w szkółce róż

Szkółka róż to miejsce, gdzie można nabyć różnorodne sadzonki róż oraz zdobyć odpowiednie informacje na temat pielęgnacji każdego z kupowanych krzewów. Wszak różne róże będą wymagać innego postępowania. Są krzewy mniej lub bardziej wymagające i o tym też dobrze jest pomyśleć już na etapie ich zakupu. Szkółka róż zazwyczaj prowadzi także sprzedaż hurtową, dzięki czemu mogą się tam zaopatrywać dyskonty, markety oraz lokalne kwiaciarnie. Jednak sadzonki oferowane w tych miejscach nie będą już tak świeże, jak te, które nabędziemy bezpośrednio w takim gospodarstwie ogrodniczym.

Ceny są bardzo zróżnicowane. Najczęściej mieszczą się one w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za sztukę – sadzonkę. Gdy kwiaty osiągną odpowiedni rozmiar można je ściąć przy pomocy odpowiednich narzędzi. Aby przedłużyć trwałość ciętych kwiatów do wody dobrze jest dodać specjalny utrwalacz w formie żelu.

Szeroka symbolika róż – warto ją znać

Róże w zależności od koloru mają całkowicie inną symbolikę, warto o tym pamiętać komponując bukiet na szczególną okazję. Niech będzie on trafnie dobrany do okoliczności. I tak, kwiaty w kolorze głębokiej czerwieni symbolizują uczucie i będą doskonałą formą wyznania miłości bliskiej osobie. Z kolei białe róże są często spotykane na pogrzebach.